Kategoriler
Psikoloji Eğitimleri

Terapötik Kartlar Eğitimi – İstanbul

Psikoloji Eğitimleri kapsamında PADEM Psikoloji & “European School Psychology Centre For Training (ESPCT)” işbirliği ile “9. Uluslararası Terapötik Kartlar Eğitimi” İstanbul’da gerçekleştirilecek. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan ve PADEM Psikoloji Organizasyonu ile bu yıl 8. sı gerçekleştirilecek eğitim alanda çalışan profesyonelleri bir araya getirecek.

Eğitimin Amacı

Terapotik Kartların kullanımı ile kendini ifade etmede zorluk yaşayan bireylere, çalışanlara ve ailelere yardımcı olurken onları daha iyi anlamanıza ve yardım ederken daha etkili yöntemler kullanmanıza katkı sağlayacaktır. Hepimizin anılarımızı, düşlerimizi, hayallerimizi ve tecrübelerimizi kaydettiğimiz bir iç dünyamız vardır. Bu dünyamızı ihtiyaç ve isteklerimiz doğrultusunda zaman zaman ziyaret ederiz, ancak bazen baş edilmesi zor olan hoş olmayan ya da işlenmemiş tecrübelerimizi ziyaret etmeyi ihmal ederiz. Terapötik Kartlardaki görüntüler ortaklık ve yansıtmayı teşvik eder; ifade etmemiz, açıkça dile getirmemiz konusunda bize yardımcı olur, olayları tekrar somutlaştırır, bunların yanı sıra sansür ve akılcı düşünmeyi bypass ederler.

Terapötik Kartlar yapılandırılmış bir bilinç altı dışa vurum tekniği olarak danışanlarınız ile daha hızlı yol almanızı sağlar.

Terapötik Kartlar araç işlevi görür ve hakkında konuşması zor olan ya da bilinç dışı olan duygu ve düşünceleri yaratıcı bir şekilde ifade etmeye yardımcı olur.

Terapötik Kartlar bireysel olarak ya da gruplar halinde kullanılabilir, bu nedenle bireylerle, öğretmenlerle ve ailelerle yoğun bir şekilde çalışan tüm ruh sağlığı çalışanları için kesinlikle bilinmesi gereken uygulamalar arasında yer almaktadır.

Terapötik Kartlar çalışmak seanslarınız da olumlu ve canlı bir atmosfer yaratır ve vaka analizlerinde sizlere yardımcı olur.

Eğitimde ağırlıklı olarak yapılandırılmış uygulamalar üzerinden çalışmalara gerçekleştirilecektir. Bu nedenle, her katılımcının her tekniği hem danışan hem de danışman bakış açısıyla inceleme şansı olacaktır.

Eğitimin İçeriği

 • Geçmiş yaşam olaylarının analizi
 • Yeniden anlatmak- kişiler arası sonu olmayan tecrübelere farklı olumlu bir yaklaşım yaratma
 • Çatışma çözülmesi
 • Problem çözme- Bireyin karşılaştığı problemlere sistematik bir yaklaşım
 • Gelişimsel zorluklarla baş edebilme ve ilişkiler
 • Kayıp ve matemlerle baş edebilme
 • Bireysel terapötik karşılaşımlar için profesyonel gözetim
 • Terapötik kart kullanımından kaynaklanabilecek metodolojik ve etik konular
 • Farklı kart ve tekniklerin kullanımı

EĞİTİM DİLİ İNGİLİZCE OLUP EĞİTİM SÜRESİNCE PSİKOLOJİ DİLİNE HAKİM PROFESYONEL ÇEVİRMENLERCE İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ YAPILACAKTIR.

EĞİTİME BAŞVUR

Eğitimciler

DR. SHULAMİT NİV, PHD

ShulaPAkademik eğitimlerini B.A. Degree In Educational Counseling Haifa University . Israel, M.A. Degree In Clinical Psychology And Family Therapy – J. F.Kennedy University Ca. U.S.A. , Ph.D. Degree In Human Behavior –Newport University U.S.A .1996 , Medical Psychology 2003 Tel Aviv Uni. Israel de tamamlamıştır. Çeyrek asırlık mesleki geçmişinde Sri Lanka Post-(Tsunami Sonrası Medikal ve Psikolojik Yardımcıların Eğitimi), Singapore-(Acil Durumlar Proje Yöneticisi), London/England-(Toplumunda Krizle Baş Edebilme Eğitimi, Körfez Savaşı Kurbanlarına Müdahale ve Tedavi) gibi pek çok uluslararası özel projede yer almıştır. Certified Trainer Of Family Therapists eğitmeni olup İsrail Psikoloji Derneği, Affiliated WithThe International School Psychology Association (ISPA)nın eğitmenleri arasında yer almaktadır. “European School Psychology Centrefor Training (ESPCT)” bünyesinde pek çok Avrupa ülkesinde çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, ulusal derneklerde ve AB Comenıus projeleri kapsamında Terapotik Kartların eğitimini vermektedir.

DR.YEHUDA SHACHAM,PHD.

YudaPAkademik eğitimlerini B.A. degree in psychology and educational counseling, Tel Aviv University, Israel, M.A. degree in social psychology, Tel Aviv University, Israel , Ph.D. degree in Human Behavior Newport University Utah. USA .1996 de tamamlamıştır. 20 yıllı aşan mesleki deneyiminde Haiti –(Deprem Sonrası Müdahele), Katrina Fırtınası Sonrası Polis ve İtfaiyeye Direnç Eğitimi, Sri Lanka Post-(Tsunami Sonrası Medikal ve Psikolojik Yardımcıların Eğitimi), Singapore-(Acil Durumlar Proje Yöneticisi), London/England-(Toplumunda Krizle Baş Edebilme Eğitimi, Körfez Savaşı Kurbanlarına Müdahale ve Tedavi), Türkiye – (Psikososyal Takımlarla Birlikte Deprem Sonrası Müdahale), Yugoslavia – (Unicef Proje Yürütücüsü), gibi pek çok uluslararası özel projede yer almıştır.

Certified Trainer Of Family Therapists eğitmeni olup İsrail Psikoloji Derneği, Affiliated WithThe International School Psychology Association (ISPA)nın eğitmenleri arasında yer almaktadır. “European School Psychology Centrefor Training (ESPCT)” bünyesinde pek çok Avrupa ülkesinde çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, ulusal derneklerde ve AB Comenıus projeleri kapsamında Terapotik Kartların eğitimini vermektedir.

Kimler Katılabilir ?

Psikologlar, Psikiyatrlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Pedagoglar, Çocuk Gelişim Uzmanları ve bu alanlarda okuyan son sınıf öğrencileri ile lisansüstü eğitim yapanlar katılabilirler.

Sertifikasyon

2 gün sürecek eğitim sonrasında katılımcılar “European School Psychology Centrefor Training (ESPCT)”onaylı sertifika alma hakkına sahip olacaklardır. Bu sertifika Affiliated With The International School Psychology Association (ISPA)tarafından tanınmaktadır.

Kontenjan: Eğitim kontenjanı 32 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim Yeri: TAKSİM GÖNEN OTEL / İstanbul

Eğitim Tarihleri:

04 Kasım 2017 Cumartesi Saat : 09.30 – 17.30
05 Kasım 2017 Pazar Saat : 09.30 – 17.30

Ücret :

 • 4 Ekim 2017 tarihine kadar 825 TL
 • 5 Ekim 2017 tarihi ve sonrası 925 TL

EĞİTİME BAŞVUR

Not: Eğitim bedelinin 300 TL sini ön kayıt bedeli olarak yatırdıktan sonra kalan kısmı eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

*Eğitim ücretinin tamamını Psikoloji Marketinden (www.psikolojimarketi.com ) kredi kartı ile taksitle ödeyebilirsiniz.

**5 Kişi ve üzeri gruplara %10 indirim uygulanır.

*** Lisans öğrencilerine ( Açıköğretim Fakültesi Hariç) %10 indirim uygulanır. (Öğrenci belgesinin ibraz edilmesi gereklidir)

**** İndirimlerden yalnızca birisi kullanılabilir.

GARANTİ BANKASI MEYDAN ŞUBESİ (PADEM Psikoloji adına)

Hesap Numarası : 745-6299046
IBAN No : TR 13 0006 2000 7450 0006 2990 46

AÇIKLAMALAR

*Bankaya ödeme yaparken katılımcı isminin belirtilmesi gerekmektedir.
*ATM’den ödeme durumunuzda ödeme yaptığınız anda 0212 416 35 29, 0507 500 23 43 numaralı telefonlarımızdan lütfen bilgi veriniz. (Ad Soyad ve TC Kimlik gibi bilgileriniz ATM ödemelerinizde gözükmemektedir.)
*Ödemenizi tamamladıktan sonra egitim@padempsikoloji.com e-mail adresine veya ilgili telefon numaralarına ödeme bildirimi yapınız.
*Ücret yatırılmadan yapılan kayıtlar ön kayıt hükmündedir. Eğitime başlamadan önce ön kayıt bedeli ya da ücretin tamamının yatırılması gerekmektedir.
*Eğitim başlama tarihine 20 gün kaldığında eğitime katılım iptali ve eğitim ücreti iade talepleri kabul edilmemektedir.
*Herhangi bir sebepten dolayı, eğitime katılamayan kursiyer en az 7 gün önceden bilgi vermek kaydıyla bu hakkını bir yıl süreyle başka bir tarihte düzenlenecek olan eğitime katılmak sureti ile saklı tutar.
*PADEM Psikoloji hiçbir neden belirtmeksizin eğitimi iptal etme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitimin iptali halinde ödemelerini yapmış olan katılımcıların ücretleri iade edilir.
*PADEM Psikoloji, eğitimlerin iptal edilmesi durumunda katılımcıların uğrayacağı ulaşım, konaklama ve diğer hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir